2016-2017-es tanév rendezvényei

(ünnepségek, megemlékezések, szabadidős tevékenységek)
  • Paintball (csapatépítő tréning)
  • Megemlékezés az Aradi Vértanúk Emléknapjáról
  • Vadas Jenő Labdarúgó Kupa
  • Fogadalomtétel, gólyaavató
  • Kirándulás Egerbe
  • Október 23.ünnepe
  • Márton napi mulatság
  • Őszi egyéni házibajnokságok (asztalitenisz, fekvenyomás, darts,kosárlabda) indítása
  • Nyílt nap
  • Kollégiumi diáknap
  • Mikulás ünnepség
  • Karácsony
  • Magyar Kultúra Hete
  • Farsangi disco
  • Kollégiumi Nőnapi köszöntés
  • Március 15. ünnepe
  • A költészet napja
  • Névadónk születésnapja
  • Budapesti kirándulás
  • A Föld Napja
  • Kollégiumi ballagás
  • Madarak és fák napja - múzeumlátogatás

Kötetlen foglalkozások

(alkalmanként szabadon választás alapján)
  • mozilátogatás ( negyedévente egy alkalommal)
  • filmklub (negyedévente egy alkalommal)
  • nyársalás ( évente egy alkalommal )
  • színházlátogatás (évente két alkalommal)
  • főző suli (kéthetente egy alkalommal)
  • kreatívklub ( negyedévente két alkalommal)
  • strandlátogatás (nyári gyakorlat időtartama alatt két alkalommal )

A kollégiumról...

Iskolánk kollégiuma több mint 60 éve 1951 óta biztosítja, hogy a vidéki tanulók komfortos körülmények között tudják tanulmányaikat  folytatni. A  kollégiumunk életében gyökeres változást jelentett, amikor  megépült (1979 és 1983 között) Gyöngyös város szép környezetében a Dél-Kálváriapart lakóövezetében kollégiumunk. A kollégium épületében van az  éttermünk. Kollégistáink használják az iskola tornacsarnokát és szabadtéri pályáit.

Modern, három szintes, 160 fő elhelyezésére alkalmas épület. Külön szinten helyezzük el a lányokat és a fiúkat, négy ágyas, praktikusan berendezett szobákban.

5

A tanulási feladatok elvégzéséhez minden biztosított. Tanáraink, széles skálán adnak segítséget humán és reál tárgyakban, angol és német nyelvben egyaránt. Nevelőtanáraink folyamatosan kapcsolatot tartanak az iskolákkal, osztályfőnökökkel, tanárokkal, szakoktatókkal a kollégisták tanulmányi előmenetele, segítése érdekében.

Kollégiumunk nívósan felszerelt: televíziókkal, nyelvi laborral, számítógépekkel, stúdióval, fotó laboratóriummal.

Lehetőség van a szabadidő hasznos és kulturált eltöltésére, labdajátékokra, úszásra, asztaliteniszre, aerobikra, kondicionáló terem használatára, jógára.

A belső élet következetesen szabályozott, a nyugodt, bensőséges, családias légkör magas szintű egyéni teljesítményekre ad lehetőséget.

Hosszú évek tapasztalata azt bizonyítja, hogy kollégiumunk megfelel az állami előírásoknak és a szülői elvárásoknak egyaránt.

Kollégiumunkban a diákönkormányzat aktív részese a diákélet szervezésének. Ünnepségek, rendezvények, sportfoglalkozások, a gólyaavató, a névadónkkal kapcsolatos rendezvények, a kollégiumi diáknap, a vetélkedők, zenés összejövetelek, a különböző előadások színesítik a diákéletet.

Nevelőtanári közösségünk minden időszakban az otthon melegével, szeretettel, megértéssel kezeli diákjait, segíti céljaik elérését. Felkarolunk minden tanulni akaró fiatalt, aki a mi segítségünkkel szeretne sikeres tanulmányokat folytatni, az életre felkészülni.

Szállásszolgáltatás

A kollégium kedvező áron szállást biztosít csoportoknak, és hétköznapokon egyéneknek. A szállást igénybevevők külön megállapodás szerint étkezésben részesülhetnek, illetve használhatják az iskola létesítményeit.

Elérhetőségek:

Postacím:
ESZC József Attila Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma
3200 Gyöngyös, Kócsag u. 38.
Telefon:
37/318-138