Könnyűipari és Élelmiszeripari munkaközösség hírei

"A szakképzés európai hete" 2016.12.05-09. 2017-02-02 12:24:32

Az Európai Bizottság által meghírdetett "Szakképzés európai hete" programsorozathoz iskolánk is csatlakozott
Ennek keretében munkaközösségünk 2016.12.07.-én mutatta be szakmai tevékenységét.
Fő célunk az intézményben oktatott szakmák népszerűsítése volt.
Az iskola aulájában kiállítást rendeztünk a tanulók munkájából.
A tanműhelyekben lehetőség nyílt a látogatóknak tehetségük, kézügyességük kipróbálására.
A sokszínű program keretében a résztvevők felismerhették a bennük rejlő lehetőségeket.

Nyílt napok 2016.11.28-30. 2017-02-02 10:36:55

Iskolánkban az idei tanévben is megrendezésre kerültek a nyílt napok.
Munkaközösségünk tagjai a tanulókkal közösen, interaktív bemutatókat tartottak a tanműhelyekben.
A pékek az általuk előre megsütött mézeskalácsokat díszítették. A látogatók saját maguk is kipróbálhatták kézügyességüket. A díszítések mellett gyakorló tésztát gömbölyíthettek, fonhattak.
A fodrász és kozmetikus tanulók két tanáruk irányítása mellett smink- és frizura tanácsokat adtak az érdeklődőknek. A bátrabbak saját kezűleg is kipróbálhatták a frizurák elkészítését.
A női szabó tanműhelyben saját kezűleg lehetett textilből ajándéktárgyakat készíteni, amit a készítőik haza is vihettek.

Első 1 Utolsó